Lista aktualności Lista aktualności

FILM - Magia przyrody

Zaproszenie na film o Arboretum Wirty

     Spragnieni słońca i świeżego powietrza szukamy okazji, żeby pobyć na łonie natury. Poszukujemy spokoju, piękna i harmonii. Przepis na fantastyczny wypoczynek jest bardzo prosty. Otóż jest takie bajeczne miejsce na mapie Polski, które oczaruje nas swym majestatem i pozwoli choć na chwilę uciec od gwaru miast, codziennych trosk i problemów. Miejscem tym jest jeden z  najstarszych  ogrodów dendrologicznych w Polsce, czyli Arboretum  Wirty.

     Arboretum to jedyny tego typu obiekt na terenie Pomorza Gdańskiego, który spełnia różnorodne funkcje. W zależności od potrzeb  pełni rolę miejsca kulturowego, rekreacyjnego, naukowego, dydaktycznego i produkcyjnego. Arboretum w Wirtach to nie tylko miejsce edukacji przyrodniczo-leśnej, lecz przede wszystkim miejsce wypoczynku, gdzie można podziwiać zachowane i pielęgnowane  przez leśników piękno oraz  potęgę przyrody.

        W urokliwe miejsca naszego ogrodu przeniesie Państwa film o historii, najwspanialszych okazach i codziennej pracy leśników w arboretum. Mamy nadzieję, iż film ten pozwoli Państwu podjąć ostateczną decyzję o wizycie w naszej „oazie".

      Przed nami coraz więcej ciepłych i pogodnych weekendów, dlatego już dziś zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do arboretum.

        W Arboretum Wirty czeka na Państwa  Załoga Nadleśnictwa Kaliska.

 Darz bór!

Tekst: A.Tomana