Asset Publisher Asset Publisher

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM "

Dnia 06.11.2015 na zaproszenie Pani Grażyny Cieplińskiej do Zespołu Szkół Publicznych w  Kaliskach przybył podleśniczy leśnictwa Cieciorka Pan Sławomir Lempkowski  (ojciec ucznia Filipa z klasy 2C) .

Spotkanie miało miejsce w szkolnej bibliotece w ramach akcji CPCD , a słuchaczami byli uczniowie klas: 2A , 2B , 2C . Tym razem lekturą była legenda pt . „Toruńskie pierniki" , z której to dzieci dowiedziały się , dlaczego właśnie miasto Toruń od wieków , słynie z wyrobu smakowitych pierników . Drugim celem dydaktycznym tegoż spotkania , było zapoznanie uczniów z życiem i zwyczajami zwierząt zamieszkujących nasze lasy . Oprócz tego  przedstawiono prezentację multimedialną o zwierzętach oraz omówiono zagadnienia związane z dokarmianiem zwierzyny w czasie mroźnych i śnieżnych zim . Dzieci miały także możliwość zaspokojenia swojej ciekawości poprzez zadawanie pytań na które to , otrzymały wyczerpujące  odpowiedzi  .

Podsumowując , zainteresowanie lekcją było ogromne , tylko dzwonek na przerwę zmusił do oderwania się od świata przyrody . Na zakończenie każde dziecko otrzymało  zestaw upominków : długopis , ołówek , zakładka do książki . Zaś klasa 2C , dodatkowo została obdarowana , pięknym karmnikiem oraz pożywieniem dla ptaszków  .

Serdecznie dziękuję pani Grażynie Cieplińskiej za możliwość udziału w akcji CPCD , a także za kształtowanie w uczniach postawy miłośnika i uważnego obserwatora przyrody .