Asset Publisher Asset Publisher

Szkółka leśna w Miradowie już otwarta!

Szkółka leśna w Miradowie działa od 1979 roku. Głównym celem jej działalności jest produkcja wysokiej jakości materiału sadzeniowego na potrzeby Lasów Państwowych, jak również dla odbiorców indywidualnych.

Sadzonki drzew i krzewów, w oparciu o najnowsze technologie, produkowane są na otwartej przestrzeni na tzw. kwaterach. Gospodarstwo szkółkarskie w Miradowie oferuje szeroką gamę gatunków leśnych i ozdobnych. Produkujemy u nas głównie gatunki lasotwórcze, takie jak: sosna, świerk, modrzew, grab, dąb, klon, buk, olsza, brzoza, ale także w naszej ofercie znajdziecie Państwo drzewa i krzewy ozdobne, które pomogą urządzić piękny ogród, uzupełnić już istniejący, stworzyć zadrzewienia, aleje czy parki. Posiadamy szeroki wybór tych gatunków w pojemnikach jak i z odkrytym systemem korzeniowym. Zapewniamy fachowe i miłe doradztwo prowadzone przez doświadczonych pracowników.

Chętnych zapraszamy do szkółki Miradowo po sadzonki drzew i krzewów na odnowienie lasu oraz sadzonki gatunków ozdobnych:

od poniedziałku – do piątku - 700 - 1500

w soboty - 900 - 1300

oraz do Arboretum Wirty gdzie można zakupić gatunki ozdobne przez cały tydzień od godz. 1000 do zmierzchu.

Z oferowanym asortymentem można zapoznać się na naszej stronie internetowej: http://www.kaliska.gdansk.lasy.gov.pl/sprzedaz-drewna-choinek-i-sadzonek.

 

Szczególnie polecamy sadzonki jednorocznej sosny pospolitej na potrzeby odnowienia zrębów dla prywatnych właścicieli lasów w bardzo korzystnej cenie!