Asset Publisher Asset Publisher

Zielony Punkt Kontrolny

W okres zimowych ferii Nadleśnictwo Kaliska zachęca do aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Na terenie leśnictwa Borzechowo nieopodal ośrodka wypoczynkowego Twardy Dół nad jeziorem Niedackim znajduje się start gry terenowej (koordynaty miejsca startu N 53º53`39.53``  E 18º18`19.46``) o nazwie Zielony Punkt Kontrolny.

Jest to to koncepcja udostępniania lasu z wykorzystaniem elementów orientacji sportowej. Wszystkich informacji na temat projektu i zasad użytkowania dowiesz się z broszury informacyjnej zamieszczonej na stronie Nadleśnictwa Kaliska.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!